Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Prague European Summit

Prague European Summit, 12.07.2021

Kalendář akcí

Název akce Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky
Datum 09.11.2021 08:30 - 16:00
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Jihočeský kraj / České Budějovice / Jihočeský vědeckotechnický park, Lipová 9
Popis akceChceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet? To vše Ti nabízí další ročník Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Úspěšný regionální vzdělávací projekt Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky je tu pro Vás i v letošním roce!

Přijďte se dozvědět jak funguje evropská politika. Vyzkoušejte si, jaké je to zastupovat stát na půde Rady EU  nebo přímo občany v Evropském parlamentu. Vyzkoušejte si možnost, vyjádřit se k aktuálním evropským otázkám!

Projekt je určený středoškolákům ze všech typů škol, kterým přibližuje rozhodovací proces na úrovni Evropské unie a zapojuje je do diskusí o podobě Evropy. 

Seminář proběhne v úterý 9. listopadu v Českých Budějovicích (Jihočeský vědeckotechnický park, Lipová 9, České Budějovice) od 8:30 do 16:00 hod.

K zapojení do projektu stačí vyplnit elektronický přihlašovací formulář.

Tři nejúspěšnější účastníci z části semináře věnované simulaci Rady EU a Evropského parlamentu vyhrají hodnotné ceny a získají diplom. Nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na vícedenní modelové zasedání institucí EU, které se uskuteční 10. – 12. prosince 2021 v Brně.

Více informací naleznete na webu projektu a ve facebookové události.

Těšíme se na Vás!

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty