Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

ZÍSKEJTE PRAXI S CESTOU PRO MLADÉ

18.11.2016

ZÍSKEJTE PRAXI S CESTOU PRO MLADÉ

Spolu s dobrými studijními výsledky rozhoduje o tom, jak rychle si najdou mladí lidé po završení studia zaměstnání, hlavně praxe. Aktuálně probíhající projekt Cesta pro mladé nabízí studentům příležitost ji získat. 

Příležitost pro tisíce studentů

Cesta pro mladé je určena pro 4 500 studentů posledních ročníků prezenčního studia SŠ, VOŠ, VŠ a jednoletých jazykových škol. Patříte mezi ně? Pak máte možnost absolvovat vzdělávací kurz. Ten se skládá ze tří částí – z praktické části kurzu, která se odehrává ve firemním prostředí, z online kurzu rozvoje měkkých kompetencí, kde si můžete vybírat z témat jako: time management, stress management, práce s informacemi, komunikační dovednosti. A z poslední části kurzu, kterou je individuální poradenství s odborníkem na lidské zdroje. Ten vám pomůže např. s tvorbou životopisu nebo motivačního dopisu. Certifikát o úspěšném absolvování vzdělávacího kurzu pro vás, jako studenty ucházející se o první práci, představuje velkou výhodu, což potvrzovali sami zaměstnavatelé po skončení minulých projektů – Stáže pro mladé a Stáže pro mladé 2.

Praktická část kurzu

Praktická část kurzu je pro mnohé nejatraktivnější. Probíhá v reálném pracovním prostředí u tzv. poskytovatelů, což jsou organizace z komerční, veřejné i neziskové sféry. V současné době si můžete vybírat z více než 200 nabídek na praxi po celé ČR, a další přibývají každou chvíli. Nabídky praxe jsou samozřejmě i v Libereckém kraji. Navíc proplácíme ubytování a cestovné, můžete proto absolvovat praxi i v jiném městě, než ve kterém žijete či studujete. Ve firmách pod vedením zkušeného mentora rozvinete své odborné dovednosti v oboru, který studujete. V některých případech si tak v reálném prostředí „osaháte“ to, čemu jste naučili ve škole, v jiných získáte znalosti nad rámec kurikula. Podmínkou při nastavování projektu bylo, aby škola a studijní výsledky zůstaly prioritou. Proto se na počtu hodin (80–240) praktické části kurzu i na tom, zda je absolvujete během 1–6 měsíců sami domluvíte s poskytovatelem.

Máte vysněnou firmu, ve které byste rádi absolvovali praxi?

Pokud máte svoji vysněnou firmu, která aktuálně nenabízí praxi, kontaktujte nás a my se pokusíme pro vás praktickou část kurzu s firmou vyjednat. Více informací o našem projektu zjistíte na stránkách www.cestapromlade.cz. Najdete tam i kontakty na naše regionální pracovníky, kteří vám rádi s čímkoliv poradí a s nimiž se také můžete domluvit na konkrétní spolupráci.

Projekt je realizován ve Fondu dalšího vzdělávání, příspěvkové organizaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

 

Více informací: 

Ing. Stanislava Karásková

Regionální kancelář Libereckého kraje

nám. Dr. E. Beneše 26, 460 01 Liberec

+420 778 439 644
stanislava.karaskova@fdv.cz

 

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty