Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

FAKE NEWS: LEŽ NEBO SVOBODA SLOVA?

10.08.2018

Veřejná debata Plus - Výjimeční hosté. Atraktivní témata. Názorová výměna. Unikátní formát. Střet názorů. Interakce hostů a publika. Nové obzory. A ve vašem městě. 

Český rozhlas Plus ve spolupráci se Sdružením pro rozhlasovou tvorbu přináší nový speciální cyklus veřejných debat.

Jednou za dva až tři měsíce vyjíždíme do jednoho z krajských měst v republice a diskutujeme o aktuálních a palčivých otázkách. Veřejnost má příležitost setkat se a vyměnit si názory s atraktivními hosty. Publikum se od začátku debaty stává její aktivní součástí, diváky po celou dobu zapojujeme do diskuze.

Nabízíme střet myšlenek a úhlů pohledu. Události a problémy dnešního světa a naší společnosti zasazujeme do kontextu. Nekloužeme po povrchu, ale jdeme do hloubky a snažíme se objevit nové obzory. Nebojíme se otevírat ožehavá témata a přinášet pestrou paletu názorů. A to vše v atraktivním a interaktivním formátu moderního stylu debaty.

Formátem se jedná o interaktivní rozhovor moderátora s hosty a publikem, které je zapojeno po celou dobu formou hlasování i dotazů, vysíláno živě na Českém rozhlase Plus a videopřenos na Facebooku Plus.

 

 

Tentokrát se budeme bavit na téma dezinformace/hoax/fake news. Debata bude rozdělena na tři bloky, v rámci kterých se hosté Michaela Rozsypala a diváci na místě pokusí zodpovědět tyto otázky:

co je hoax, kde se bere, různé zdroje informací, jak v době zahlcené informacemi poznat lež?

 

role svobodných médií, pravda x lež x názor, jak je možné, že politikům prochází lhaní?

 

jak bojovat proti hoaxům, je psaní blacklistů cenzura a je to k něčemu? Zahraniční perspektiva

čítárna KVK (patro -1)

 

Zdroj: https://www.kvkli.cz/index.php?id=4197 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty