Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

V Liberci už studenti ví, co jim EU nabízí - ohlédnutí za International day 2018

07.11.2018

Ohlédnutí za 4. ročníkem International day. 

Na Technické univerzitě v Liberci proběhl již 4. ročník International day. International day je každoroční akcí Eurocentra Liberec, Zahraničního oddělení TUL a dalších partnerů, jejímž cílem je propagace mobilit do zahraničí a internacionalizace akademické půdy, školství a společnosti vůbec. Jedná se o veletrh příležitostí (stáže, studium, dobrovolnictví a práce) s přednáškami a diskusemi.

Tento rok se účastníci mohli těšit na přednášku Studuj, cestuj, pracuj v EU od pana Martina Fišera z Eurocentra Liberec a dlouholetého účastníka velké řady mezinárodních projektů. Přednášky se zúčastnilo přibližně 350 účastníků ze všech typů SŠ v Libereckém kraji. 

 

Martin Fišer přednáší na Technické univerzitě, foto: Jakub Volný

 

Dále následovala debata s názvem " Proč mají Slováci rádi euro a Češi ne?" Na té vystoupil bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti pan TomᚠProuza a bývalá víceguvernérka Slovenské národní banky paní ELena Kohútiková. 

Pan TomᚠProuza, foto: Jakub Volný

O akci napsala mimo jiné Liberecká drbna - článek nalezenete ZDE

 

Dále následovali přednášky pro zahraniční studenty o možostech studia a práce v angličtině a také zkušenosti studentů TUL ze zahraničích pobytů. V rámci dne se také soutěžilo o nejhezčí plakát a fotku z pobytu na Erasmu+. Během celého dne probíhal velethr, během kterého se představilo více než 20 organizací, které nabízeli nějakou možnost studia, práce, stáží dobrovolnictví v zahraničí. 

 

Celkové foto-ohlédnutí za akcí zveřejnil Liberecký deník. Naleznete ho ZDE

Děkujeme všem zúčasněným, již teď se těšíme na další ročník! 

---

Máte zájem uspořádat přednášku, akci o EU? V případě zájmu např. o přednášku na téma Studia, práce, cestování v zahraničí, nebo na jiné téma spojené s EU se na nás neváhejte obrátit na email: fiser.martin@vlada.cz, případně na tel.: 720970598. Rádi k Vám přijedeme. 

 

 

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty