Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Dvacáté Noci s Andersenem jsme řádně pogratulovali!

A pořádně jsme si to užili!

Letošní jubilejní 20. uherskohradišská Noc s Andersenem začala už v poledne, a to návštěvou samotného H. Ch. Andersena, který potěšil pacienty uherskohradišské nemocnice. Spolu s nimi si pak vyslechl pohádky o neposlušných, ale i poslušných kůzlátkách.

Dětem do synagogy pak v 18 hodin ve svém kouzelném kufru přinesl dánský pohádkář svůj oblíbený příběh Křesadlo. A byl to opravdu pohádkový večer! Odměnili jsme autory vítězných prací výtvarné soutěže Andersenova cesta Evropou (nejen oceněné práce si můžete prohlédnout v čítárně knihovny BBB). Spolu se starostou královského města Uherské Hradiště a ředitelem Knihovny BBB jsme představili malým čtenářům zbrusu novou knihu 20 let - Noc s Andersenem.

A pak, plni očekávání, jsme mezi námi přivítali brněnské divadlo MALÉhRY. Čtení a vyprávění s písničkami v podání hereček Daniely Zbytovské, Barbory Seidlové a Nikoly Zbytovské zaujalo malé i velké. Společnou písničku jste mohli zaslechnout také v přímém přenosu České televize.

Pohádkový večer vyvrcholil společně zazpívanou gratulací a společným fotografováním. To největší dobrodružství ale na všechny děti čekalo až v noci... soutěže s Eurocentrem Zlín, stezky odvahy, noční procházka, ale hlavně čtení pohádek nebralo konce. Tak zase za rok!

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty