Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Vyhodnocení letní fotosoutěže ŽIVOT V EVROPĚ

15.11.2021

Rovnost, demokracie, solidarita a tolerance. Co pro Vás znamená být Evropanem? Tak znělo motto letošní letní fotosoutěže Život v Evropě, která již má své vítěze!

Letošní ročník fotosoutěže byl zaměřen na život v Evropě očima Evropanů, na rozmanitost evropského způsobu života a podporu evropské demokracie. Soutěžící nám zasílali fotografii i její příběh. Zajímalo nás, kde a kdy fotografie vznikla, při jaké příležitosti či co symbolizuje.

Do soutěže byly přijímány fotografie, které byly pořízeny v členských zemích Evropské unie včetně České republiky. Soutěžící mohli také zasílat již v minulosti pořízené fotografie, které zachycují současný stav Evropy, a to z pohledu demokracie, solidarity a lidských práv. Soutěžní fotografie tak byly zařazeny do jednoho z následujících témat:

  • Evropa, která pomáhá (solidarita, dobrovolnictví)
  • Evropa na scestí (boj za lidská práva, demonstrace)
  • Evropa plná příležitostí (stáže, studium a práce v zahraničí)
  • Evropa tradiční (zvyky, obyčeje, festivaly, průvody)
  • Evropa budoucnosti (moderní architektura, technologie, digitalizace).

Jelikož se v letošním roce z důvodu opatření bohužel neuskuteční slavnostní vernisហvýstavy nejlepších fotografií spojená s vyhlášením vítězů a předáním cen, ve spolupráci s partnery jsme pro vás připravili virtuální výstavu, která bude na sociálních sítích organizátorů probíhat v termínu 25. 10. 2021 – 6. 1. 2022. Každé pondělí a čtvrtek tak bude zveřejněn vždy jeden příspěvek na stránkách organizátorů. Sledujte nás na sociálních sítích!

Výstava fotografií ve fyzické podobě bude uskutečněna v příštím roce v prostorách Knihovny města Hradce Králové.

Vítězné fotografie budou rovněž zveřejněny na webových stránkách organizátorů a na facebookovém profilu fotosoutěže www.facebook.com/fotosoutezEU.

Na vítěze čekají odměny v podobě čtečky e-knih, poukázek na nákup fotografického vybavení či zhotovení fotoknihy, a kniha 100 fotografií, které změnily svět.

Vítězům gratulujeme a zasíláme ceny!

Soutěž se konala u příležitosti Konference o budoucnosti Evropy.

Organizátory soutěže jsou Eurocentra Hradec Králové a Pardubice a informační střediska Europe Direct Hradec Králové a Europe Direct Pardubice.

Hodnocení:

1. místo

 

2. místo

3. místo

Cena za originalitu

Autor: Eurocentrum Pardubice
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty