Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Ohlédnutí za online pracovním veletrhem při ZČU a veletržní soutěží Eurocentra

Stejně jako každý rok na jaře se uskutečnil i letos 14. dubna Veletrh pracovních příležitostí při Západočeské univerzitě v Plzni. Vzhledem ke stále nedostatečně příznivé epidemiologické situaci v Česku se tentokrát konal online na webu iKariera.cz. A Eurocentrum Plzeň bylo opět u toho.

Veletrhy pracovních příležitostí, které se konaly na univerzitách po celé České republice, se tento rok spojily do jednoho velkého virtuálního veletrhu. V online prostorách Fakulty ekonomické na něm nechyběl ani stánek Eurocentra Plzeň. To online návštěvníkům v živém chatu zejména radilo, jak vyjet na některou z pracovních stáží do zahraničí - a už přes Erasmus+, Evropský sbor solidarity či do některé z unijních institucí. Zpětná vazba návštěvníků stánku Eurocentra byla velmi pozitivní - jedna z návštěvnic například děkovala za "samé skvělé informace".

Navrch si Eurocentrum Plzeň v rámci veletrhu připravilo pro zájemce také kvíz prostřednictvím platformy Kahoot s názvem "Poznej Evropu (nejen) s Erasmem+", v němž se soutěžící mohli otestovat, zda znají všechny možnosti mobilit, které EU nabízí - jak vyjet do Evropy na stáž, dobrovolnický projekt či za prací skrze programy a služby hrazené EU. Do soutěže se zapojilo 133 účastníků, z nichž pouze 15 zodpovědělo všechny kvízové otázky správně. Z nich jsme vylosovali tři výherce, a to Lucii Š., Jakuba N. a Věru F., kteří získávají cestovatelské odměny jako mikiny, batohy, láhve či bezdrátová sluchátka nebo bluetooth repráčky.

Jak vypadalo online prostředí veletrhu se můžete podívat ZDE.

Autor: Eurocentrum Plzeň
Akce Eurocentra
Právě pro Vás připravujeme další akce.
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty