Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Noc vědců 2021
Datum 24.09.2021 18:00 - 25.09.2021
Typ akce Ostatní
Místo akce Jihomoravský kraj / Brno / Mendelova univerzita, budova Q
Popis akceEurocentrum Brno se opět účastní Noci vědců! Dorazte za námi a zapojte se do tematických soutěží, kvízů a dalších aktivit.

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už vás naučí vědu milovat.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. Do letošní Noci vědců se již tradičně zapojí také Eurocentrum Brno. Těšit se můžete na ONLINE program i program na místě. 

ONLINE program:

  • Evropa jsme MY!Česká republika je již od roku 2004 členem Evropské unie. Koukněte na sérii videí, která vtipnou formou mapují některé aspekty našeho členství v EU!
  • Evropská věda, výzkum i časZasoutěžte si s Eurocentrem Brno! Vyplňte soutěžní kvíz na téma Evropská věda, výzkum i čas a soutěžte o zajímavé ceny! Výherce kvízu vylosujeme 25. října!

PROGRAM na místě (Mendelova univerzita, budova Q):

  • Jak šel čas s evropskými vynálezy?Evropa byla a je kolébkou mnoha významných objevů a vynálezů - a už mluvíme o uvedení první železnice do provozu, objevu penicilinu či krevních skupin! Dokážete však spojit konkrétní jména s konkrétními objevy? A zvládnete je i zařadit do správného období? Pojďte si to vyzkoušet!
  • Věda a EU - Zajímá tě, jakou roli hraje věda a výzkum v EU a jakým způsobem Evropská unie vědce podporuje? Nebo jsi mladý výzkumník, rád by sis nechal patentovat svůj vlastní vynález, ale nevíš přesně, jak na to? Doraz za námi pro informace či tematické materiály. Zároveň si u nᚠmůžeš vyzkoušet tematický kvíz a zasoutěžit si o pěkné ceny!
  • TIME to MOVE!Eurocentrum Brno, jakožto partner informační sítě pro mládež Eurodesk, je zapojeno do právě probíhající kampaně TIME to MOVE! Láká vás výjezd do zahraničí, a už za studiem, za praxí nebo třeba jako dobrovolník? Přijďte za námi zjistit, jaké máte možnosti! Čas vyrazit je právě teď!

Další informace o Noci vědců v Brně najdete na facebookové události ZDE.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty