Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Rozhoduj o Evropě 2021
Datum 19.11.2021 08:30 - 16:00
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Moravskoslezský kraj / Ostrava / Krajský úřad MSK
Popis akceChceš si vyzkoušet, jaké to je vystupovat na půdě Rady EU nebo přímo v Evropském parlamentu? Zapoj se do tradičního projektu pro středoškoláky.

Chceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet? To vše Ti nabízí nový ročník "Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky!"

Moravskoslezký seminář projektu proběhne dne 19. 11. 2021. Je určený studentům všech typů středních škol z Moravskoslezského kraje.

Přihlášku na seminář naleznete ZDE.

Každý z regionálních seminářů bude sestávat ze dvou hlavních částí:

  • zjednodušená simulace jednání Rady EU a Evropského parlamentu
  • debata s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života

Téma, kterému se budou během simulace institucí EU věnovat, vyberou v přihlašovacím formuláři z nabízených možností sami účastníci.

Tři nejúspěšnější účastníci z části semináře věnované simulaci Rady EU a Evropského parlamentu vyhrají hodnotné ceny a získají diplom. Nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na vícedenní modelové zasedání institucí EU, které se uskuteční 10. – 12. prosince 2021 v Brně.

Ve školním roce 2021/2022 probíhá projekt v rámci Konference o budoucnosti Evropy.

Podrobnější informace naleznete na stránkách projektu ZDE.

Program ke stažení ZDE.

Pozvánka ke stažení ZDE.

Během semináře budeme dodržovat zvýšená hygienická a protiepidemická opatření. Během celé akce bude nutno mít nasazenou roušku nebo respirátor. Při registraci budou kontrolovány podmínky vstupu na akci, které se řídí všeobecným doporučením Ministerstva školství. Účastníci a pedagogický dozor budou vyzváni k prokázaní očkovacího certifikátu; výsledku negativního antigenového testu; výsledku negativního PCR testu nebo potvrzení o překonání onemocnění covid-19 v posledních 6 měsících.

Projekt je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS ve spolupráci s Centrem pro evropskou politiku (Bratislava), Odborem komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v ČR. Partnery projektu jsou Konrad-Adenauer-Stiftung, Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží, Europe Direct Česká republika a Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Mediálním partnerem projektu v České republice je portál Euroskop.cz.

 

 

Akce Eurocentra
Právě pro Vás připravujeme další akce.
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty