Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Seminář - Podpora projektů v novém

31.10.2013

Přemýšlíte o financování svého projektu z evropských peněz? Nejste si jisti, zdali to bude v novém finančním období možné? Zajímá Vás, jak budou vypadat evropské programy v období 2014 - 2020? V případě, že jste alespoň jednou pokývali souhlasně hlavou, neváhejte a navštivte seminář s názvem Podpora projektů v novém. Je zaměřen na představení budoucí podoby programů Evropa pro občany, Erasmus+ a Kreativní Evropa v letech 2014 až 2020.

Eurocentrum Karlovy Vary Vás srdečně zve na bezplatný seminář s názvem Podpora projektů v novém, který se uskuteční v úterý 19. listopadu od 11:00  v budově Krajského úřadu Karlovarského kraje v Karlových Varech.

Na semináři se dozvíte, v jaké podobě se představí programy Evropa pro občany, Kreativní Evropa a Erasmus + v novém finančním období 2014 - 2020. Dále také, jaké možnosti financování nabídnou, jaké budou podmínky pro úspěšného žadatele a jak se budou lišit od těch stávajících. 

Akce je určena pro všechny zájemce z řad škol ze všech stupňů české vzdělávací soustavy, instituce vzdělávání dospělých, neziskových společností, knihovny, kulturní organizace, občanské společnosti, úřady práce, zástupce krajských úřadů, magistrátů a obecních úřadů, domovy dětí a mládeže a instituce zabývající se poradenstvím.

Kdy: 19. listopadu 2013, od 11:00

Kde: Krajský úřad Karlovarského kraje, Závodní 88, Karlovy Vary

Vstup zdarma.

Pozvánka ke stažení: ZDE

Z kapacitních důvodů prosíme o registraci do 15. listopadu na email cermak@euroskop.cz

 

Popis jednotlivých programů:

Evropa pro občany

Program, jehož prostředky jsou určeny na podporu aktivního evropského občanství na úrovni Evropské unie. Cílem programu je stimulovat debaty, úvahy s spolupráci v oblasti evropské paměti, integrace a historie. Dále také rozvíjet porozumnění občanů Evropské unie a podpořit jejich možnosti podílet se na politických procesech v EU, rozvíjet solidaritu, společenskou angažovanost a dobrovolnictví na evropské úrovni.

Určen pro tyto žadatele: obce, města, organizace zastupující místní a regionální orgány, sdružení místních samospráv, evropské organizace orientované na výzkum v oblasti veřejné politiky, občanské skupiny, organizace občanské společnosti, organizace zaměřené na dobrovolné práce, nadace, odbory, výzkumné a vzdělávací instituce.

Erasmus+

Nový program Evropské unie pro období 2014 - 2020. Erasmus+ navazuje na úspěchy Programu celoživotního učení, Mládeže v akci a dalších dosavadních iniciativ Evropské komise do roku 2013. Program podpoří mezinárodní mobility a spolupráci, inovační procesy a dobrou praxi, politiku a reformy ve všech úrovních a formách vzdělávání.

Určen pro tyto žadatele: vedoucí a pedagogické pracovníky všech typů škol, zástupce institucí, obcí, neziskových organizací, firem a dalších subjektů v oblasti vzdělávání v kraji.

Kreativní Evropa

Nový program Evropské unie pro období 2014 - 2020, ve kterém budou sloučeny dosavadní programy Kultura a Media a zavádí finanční nástroj bankovních záruk pro kulturní a kreativní odvětví. Bude podporovat mezinárodní projekty. Poskytne prostředky na vzdělávání, vývoj, distribuci, propagaci (trhy a festivaly) a sítě kin. Zaměří se na podporu budování vztahu s publikem, podporu mezinárodní koprodukčních fondů a vývoj samostatných videoher.

Určen pro tyto žadatele: veřejné i soukromé instituce, jejichž hlavní činnost spočívá v oblasti kultury, dále města, školy, knihovny.

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty