Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Evropa v nás - cyklus rozhovorů s osobnostmi Zlínského kraje

Evropa v nás  - tak se jmenuje nový cyklus rozhovorů s osobnostmi Zlínského kraje, který pro Vás připravilo Eurocentrum Zlín.

Vážení návštěvníci,

 

pro letní měsíce jsme si pro Vás připravili cyklus rozhovorů se zajímavými osobnostmi Zlínského kraje, kterých se Evropská unie  dotýká.

Od roku 2004, kdy jsme do EU vstoupili, se názor občanů na Evropskou unii výrazně měnil. Toto zapříčiňují nejen mediální turbulence titulků, které se ve svém postoji k institucím EU a jejím rozhodnutím každý den dramaticky mění, ale také otázky týkající se např. přijetí eura, Lisabonské smlouvy či Schengenského prostoru, před které jsme byli postaveni. Zda byla naše rozhodnutí správná či ne se, bohužel, ukáže až v pozdějším časovém intervalu.

I přesto však může vidět výsledky některých ,,projektů,, již nyní. Mezi takové patří i Evropská dobrovolná služba, podpora mnohojazyčnosti nebo  studia/práce v zahraničí.

První rozhovor o reálných výstupech těchto projektů si můžete na našich webových stránkách přečíst již příští týden. Tento nám laskavě poskytla paní Dagmar Mega, vedoucí centra Akropolis, které zájemcům o Evropskou dobrovolnou službu poskytuje komplexní poradenství.

 

Lívia Pekajová,

vedoucí Eurocentra Zlín

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty