Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Lotyšsko očima Josefa Miškovského- cestovatelská beseda s ochutnávkou
Datum 27.01.2015 18:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Liberecký kraj / Liberec / Krajská vědecká knihovna Liberec, velký sál / Eurocentrum Liberec, Europe Direct Liberec, Krajská vědecká knihovna Liberec, Skandinávský dům.
Popis akceDruhá z akcí v rámci projektu – Dny Evropských zemí – Poznej Evropu! se bude týkat Lotyšska. Cílem projektu je především šířit kulturní povědomí o vybraných evropských zemích a i skrze jejich hlubší poznávání vytvářet větší sounáležitost a respekt mezi národy, které sdílí jeden kontinent.

Lotyšsko - píseň s mořem a větrem v zádech

Při vyslovení názvu Lotyšsko se řadě lidí u nás mnoho nevybaví. Lotyšsko je země, která je sice geograficky blízká, ale přitom poměrně neznámá, exotická a tajuplná. Jeden z novějších členů EU je v tomto půlroce jejím předsednickým státem. Lotyšsko se pyšní starobylou Rigou, jednou z nejstarších metropolí u Baltu, nekonečnými písčitými plážemi na břehu moře, národními parky s lesy, loukami a mokřady i starobylými místy, z nichž vanou dávné příběhy. Lotyši jsou hrdí na svou kulturu s více než milionem lidových písní i na svou hokejovou reprezentaci, jejíž utkání na mistrovstvích světa a olympijských hrách doslova hýbou celou zemí. Přednáška s promítáním fotografií nás postupně provede lotyšskými městy i venkovem a ochutnáme při ní i některé lotyšské jídlo.

Host: Josef Miškovský - geograf, příležitostný průvodce zájezdů do Pobaltí, člen Česko-lotyšského klubu 

Vstup zdarma.

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty