Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Regionální seminář Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky
Datum 26.11.2018 09:00
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Liberecký kraj / Liberec / Krajský úřad Libereckého kraje, budova C, U Jezu 642/2a, Liberec
Popis akcePokračování úspěšného vzdělávacího projektu "Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky", který je určen i Vašim žákům. Ti se mohou již 26. listopadu v Liberci zúčastnit interaktivního semináře.

Nový ročník „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ je společným česko-slovenským projektem, v jehož rámci se uskuteční 11 regionálních seminářů v České republice a 3 na Slovensku. Každý z regionálních seminářů bude sestávat ze dvou interaktivních částí – zjednodušené simulace institucí EU a debaty s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života z regionu. Během semináře se žáci dozvědí řadu nových informací, zlepší si své prezentační a argumentační dovednosti a budou debatovat se zajímavými hosty o problémech, které je zajímají. Navíc mohou vyhrát hodnotné ceny.
 
Regionální semináře jsou otevřeny žákům všech typů středních škol, přičemž ti nejúspěšnější postoupí automaticky na čtyřdenní česko-slovenskou simulaci jednání institucí Evropské unie v Brně. Možnost přihlásit se na modelové zasedání ale budou mít všichni, kteří se regionálních seminářů zúčastní! Rádi bychom Vás tímto způsobem oslovili a požádali Vás o předání informací o projektu Vašim žákům, kteří se mohou již nyní hlásit na seminář, který se uskuteční 26. listopadu 2018. Místem konání je: Krajský úřad Libereckého kraje, budova C, U Jezu 642/2a, Liberec
.
 
Zapojit se je jednoduché - stačí vyplnit elektronický přihlašovací formulář na webu: https://rozhodujoevrope.typeform.com/to/DS3Une, anebo napsat e-mail na akce@eutis.cz.
Cestovné účastníkům semináře uhradíme, občerstvení je zajištěno. Vaší škole rádi dáme prostor pro prezentaci v části webu projektu Zapojené školy. Stačí zaslat krátký text o škole a logo na adresu akce@eutis.cz.

Hlavním cílem projektu je přispět ke zvýšení účasti mladých lidí na veřejném dění prostřednictvím jejich zapojení do dialogů o politice a společenských otázkách. Stejně tak usilujeme o dosažení hlubší informovanosti o fungování a kompetencích institucí Evropské unie. Další informace jsou na webu www.rozhodujoevrope.cz.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty